Modularni UPS uređaji

Modularni UPS uređaji koje projektiramo, instaliramo i održavamo kombiniraju jedinstvenu “Tehnologiju Inteligentnih Modula” (Intelligent Module Technology) (IMT) s arhitekturom otpornom na pogreške, poznatom kao “Distribuirana Aktivno-Redundantna Arhitektura” (Distributed Active-Redundant Architecture) (DARA), čime se ostvaruju najviši zahtjevi za dostupnost i pouzdanost.

DARA je dizajnirana  kako bi udovoljila najvišim zahtjevima za dostupnost. To se postiže implementacijom načina odlučivanja o prijenosu većinskog opterećenja u slučaju kritičnog kvara, te ispravljačkim  upravljanjem dijela opterećenja kako bi se izbjegle poprečne struje između modula. Komunikacija između logičkih krugova modula postiže se putem komunikacijske sabirnice.

U slučaju kritičnog kvara, svaki modul će zasebno, putem svog logičkog kruga, odlučiti hoće li opterećenje ostati na inverteru ili će biti prebačeno na bypass. Prijenos opterećenja provest će se ovisno o većinskoj odluci svih modula. Kako bi se izbjegle poprečne struje između modula, usvojena je tehnika dijeljenja opterećenja sustavom master-slave. Prvi modul određen je da bude master koji određuje vrijednost opterećenja koja će se raspodijeliti na ostale module. Ako master doživi kvar, sljedeći modul automatski postaje master.

Moduli su opremljeni svim hardverskim i softverskim funkcijama koje ih čine potpuno neovisnima i sposobnima za sigurno samoizoliranje kad god dođe do internog kvara. Ostatak modularnog sustava nastavit će pružati električnu energiju potrošačima bez prekida. Integracija hardvera i softverskog monitoringa u svaki modul omogućila je eliminaciju svih rizičnih pojedinačnih točaka kvara koje bi ugrozile cijeli sustav i opskrbu energijom kritičnog podatkovnog centra.

U slučaju kvara jednog od modula održavanje i rad na modulu, tj njegova zamjena mogući su dok je UPS i dalje u pogonu. Novi modul koji se postavi u uređaj moguće je testirati prije nego što na sebe preuzme dio tereta otklanjajući tako šansu za gubitkom tereta u slučaju greške kada se novi modul integrira u sustav.

Modularni UPS sustavi iz naše ponude mogu se koristiti kao samostalni UPS uređaj  ili kao paralelni sustav s više ormara snage do 7,5 MW. Fleksibilnost u broju baterijskih blokova uređaja(od 20 do 50) omogućava dizajnerima sustava optimizaciju troškova u odnosu na vrijeme autonomije. Osim toga, moduli od 50 i 60 kW su dizajnirani i za objekte čiji unos i izlazni napon uključuje 277/480V. Ovi moduli su tehnički različiti od onih s naponom od 380-440V kako bi se osigurala kompatibilnost s višim mrežnim naponom.

Sustav dvostruke konverzije kojeg koriste UPS moduli ima vodeću učinkovitost u industriji od 97.6%, a ista se može popeti i do 99.4% kada sustav radi u Eco-mode-u. S time se snižava ukupna cijena eksploatacije sustava zbog smanjenje potrošnje energije i smanjenih zahtjeva za hlađenjem prostorije u kojoj se nalazi uređaj. Prednost modularnih sustava očituje se i u „downtime“ vremenu sustava koji zbog redundancije može raditi neprestano. Modularni UPS sustavi su sastavni dio modernih data centara kako bi se osigurala neprestana podrška i zaštita kritičnih podataka i uređaja s ostvarenim „downtime“ vremenom od 35.1 milisekunde.

Share